Нова робоча сила
Куди податися випускнику після закінчення ВНЗ? Що робити, якщо спеціальність, по якій Ви отримали вищу освіту, Вам не цікава?
Отже: людина народжується, йде в дитячий садок, потім у школу, потім у ВУЗ, а потім ...
І на цьому місці проблема працевлаштування постає досить гостро - у людини вже є своя молода сім'я, є освіта, але ще немає достатньо досвіду для того щоб працювати за фахом.
Якщо ж Ви збираєтесь працювати не за фахом. Тут багато варіантів - займатися тим, що подобається, займатися тим, що добре умієш, займатися тим, чим доведеться. Набиратися досвіду там і сям, а заодно приходити до розуміння - що ж Вам дійсно потрібно.
Нині стає зрозуміло, що з появою ринкового механізму попиту й пропозиції робочої сили – необхідний новий механізм взаємодії інституту освіти і ринку праці. Сучасні умови ринкової економіки диктують необхідність формуванню ефективного працівника, його ресурсних якостей у межах всіх щаблів освіти.
Щоб дізнатися які амбіції у завтрашніх працівників, було проведене дослідження. Опитуваними були студенти факультету журналістики.
Більшість з опитуваних вступили на цей факультет не за власним прагненням чи через величезний талант, а лише через поради батьків чи друзів. Та це на щастя не змінює того факту, що 70 % опитуваних бажають надалі працювати за фахом, а 97 % уже мали досвід роботи за своєю професією.
Проте, як повідомляють «Коментарі»: «В Україні за фахом після закінчення ВНЗ йде працювати лише кожен п'ятий випускник вітчизняних факультетів журналістики. Про це заявив глава Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Олег Наливайко в ході другого українсько-іспанського форуму "Свобода слова й економічна незалежність як чинники розвитку ЗМІ".»

У досліджені ми дізналися, що є важливим на думку студентів при прийомі на роботу. Отже, престиж ВНЗ у якому ти навчаєшся є трошки важливішим чим оцінки які ти в ньому отримуєш. Мотивація і досвід посіли перші місця у рейтингу, а зразу за ними комп’ютерні навички.
Підсумувавши дослідження можна дійти висновку, що студенти-журналісти хочуть бути майстрами своєї справи з власного бажання, а також у зв’язку з важливістю даної професії у суспільстві. Якщо ж при виборі освіти батьки та друзі відігравали вирішальну роль – зараз майбутні акули пера покладаються на власні амбіції та знання надані ВНЗ. Кращі шанси працевлаштуватися мають ті, хто почав підробляти в студентські роки і має досвід роботи.
У нашому житті є моменти, в яких навіть найбільш кардинальні зміни проходять найменш болісно. Це перехрестя, на яких ви можете вибрати будь-який напрямок руху. Один з таких періодів - вступ до вузу, наступний - його закінчення. Не бійтеся змін, на перехрестях найголовніше - не боятися.
Яремчук Василина